Nakliyat, taşınabilir yüklerin (eşyaların) yük araçlarıyla belirli bir adresten belirtilen adrese taşınması işlemidir. Çok eski zamanlarda yük hayvanlarının kullanıldığı bu işlemde, zamanla teknolojinin gelişmesiyle ve yapılan yeni icatlarla birlikte nakliyat kamyonları kullanılmaya başlanmıştır.

Maltepe nakliyat firmaları da bu alanda hizmet veren ve klasik yöntemlerden modern yöntemlere geçişte hız kazanan firmalarıyla giderek artan bir sayıya ulaşmaktadır.

Maltepe Evden Eve Nakliyat

Maltepe Evden Eve Nakliyat

Kurumsal taşımacılık ve parça taşımacılığından farklı olarak evden eve nakliyat işlemleri; apartman, müstakil ev, villa, rezidans tarzı yerlerden bir diğerine yapılacak olan taşımadaki nakliye çeşididir. Her nakliye çeşidinde olduğu gibi evden eve nakliyatta da en önemli husus taşınacak eşyaların hiçbir zarar almadan belirtilen adrese ulaşmasıdır. Evden eve nakliyat işlemlerinde ayarlanan firmaya göre yapılacak ya da yapılan işlemler değişebilmektedir. Demontaj ve paketleme ardından eşyaların nakliye aracına taşınması, eşyaların yeni adrese nakliyatı, eşyaların yeni eve taşınması ve montaj işlemlerinin yanı sıra eşyaların istenen düzene göre yerleştirilmesi; bu nakliye çeşidinin, anlaşmanın içeriğine bağlı olarak değişen aşamalarındandır. Maltepe evden eve nakliyat firmaları, içinde kişinin isteğine ve bütçesine bağlı olarak dilediği basamakları seçebildiği firmaları bulundurmaktadır.

Maltepe Evden Eve Nakliyat

Maltepe Nakliyat Fiyatları

Nakliye işlemlerinde fiyatlar eklenen ya da değişen koşullara göre belirlenmektedir. Şehir içinde ya da şehirler arasında yapılan nakliyelerde yakıt giderleri, mesafe faktörü, taşıma süresi gibi etkenlere göre fiyatlar değişmektedir. Bunların dışında taşınacak yüklerin (eşyaların) miktarına göre değişen araç boyutu isteğe bağlı olmayan bir faktörken; personel sayısı, asansörlü taşıma ya da sigortalatma gibi faktörler özel isteğe göre yapılmakta ve buna bağlı olarak da fiyatı arttırmaktadır. Bunların dışında firmaların güvenilirliği, tercih edilme oranı sektördeki rekabeti ve fiyat oranlarını değiştirebilmektedir. Maltepe nakliyat fiyatları da değişen koşullara göre belirlenerek, her bütçeye ve kişilerin her isteğine en makul şekilde hitap etmektedir.

Maltepe Eşya Depolama

Eşya depolama işlemi, genellikle evden eve nakliyat firmaları tarafından yürütülen bir uygulamadır. Eşyaların, müşterilerin isteğine bağlı olarak uygun büyüklükte seçilen bir depoya belli bir zaman dilimi için yerleştirilmesidir. Beyaz eşya, oturma grubu, diğer mobilyalar, süs eşyaları gibi birçok şeyin depolanabileceği alanlar tamamen kişisel tercihlere göre seçilmektedir. Eşyalar ortak kullanım deposunda durabileceği gibi kişiye özel depo seçimi yapıldığında o alanlarda da durabilir. Eşya depolama işlemlerinde önemli olan seçilen deponun temiz, havadar, korunaklı ve güvenli olmasıdır. Havalandırma sistemi ve kliması olan depolar tercih edildiği takdirde eşyaların bulundukları yerde deforme olma ihtimali azalır ve daha uzun ömürlü olmaları sağlanır. Aynı şekilde güvenlik sistemi gelişmiş 7/24 kamera sistemiyle izlenen depolar seçildiği takdirde de risk faktörleri en aza indirgenir. Maltepe eşya depolama alanları da çok sayıda şubeyle istenen koşulları sağlamaktadır.