Ofis taşıma iş sahalarının yer değiştirmesi ve yapılaşmanın yeniden şekilleniyor olması ile birlikte yeni bir iş sektörü oluşturmuştur. Kurum ve kuruluşların bu taleplerini karşılamak üzere birçok firma sektörde varlık gösterse de ancak bilgi ve birikim ile devamlılıklarını sürdürebilirler. Eyüpoğlu Nakliyat uzun yılların getirmiş olduğu tecrübesiyle tam da bu noktada İstanbul ili sınırları içerisinde bir uçtan diğer uca müşterilerinin taleplerine uygun olarak kaliteli hizmet sunar. Bu konuda en büyük referansı sektörde yıllar içinde kazandığı tecrübesidir.

İstanbul Ofis Taşıma

Ofis Taşımacılığında Neden Profesyonel Destek Almalıyız?

Adından da anlaşılacağı üzere “ofis” bir çok ekip ve ekipman ile birlikte evrak arşivleri ile kendi içerisinde karmaşık bir yapıya sahip olduğu çalışma alanlarıdır. Bu çalışma alanlarının yeni bir yerde varlık göstermesi yani taşınma işi minimum zamanda gerçekleşmeli ki; müşteriler için zaman ve kazanç kaybı da minimum seviyede olsun. Ofis içerisindeki mobilya ve ekipmanların (masa, sandalye dolap, koltuk vb.) ve elektronik cihazların (fotokopi makinası, yazıcı, bilgisayar, fax cihazı, tarayıcı, klima vb.) yerlerinden sökülüp başka bir noktaya sağlam, eksiksiz, hasar görmeden ve gruplandırılarak bırakmak yeniden kurulumu sırasında büyük önem arz eder.

Sektöre bağlı olarak değişen, eşyaların niteliklerinin farklı olması profesyonel destek almak gerektirir. Hacim ve ağırlık yönünden farklılık gösteren bu eşyalar uygun araçlar ve deneyimli çalışma ekibiyle gerçekleşmelidir. Eyüpoğlu Nakliyat bu konularda sizlere kusursuz hizmet sunar.

İstanbul Ofis Taşıma

Ofis Taşımacılığında Taşınacak Ofisin ve Malzemelerin Keşfi

Eyüpoğlu Nakliyat ile iletişime geçildikten sonra profesyonel ekipte çalışanlar taşınacak olan ofisteki eşya ve malzemeleri görerek, analiz ederek taşınacak olan ofis lokasyonuna geleceklerdir. Buradaki yol güzergahı, yol yapısı yükleme ve boşaltma alanlarının tespiti taşıma aşamasında oldukça önemlidir. Ayrıca taşınan yerin kaçıncı katta olduğu merdiven, asansör veya vinç gibi taşıma gereçlerinden hangisinin kullanılacağının tespiti yapılır. Böylece taşıma esnasında hangi araçların kullanılacağı ve hangi saatlerde taşımanın gerçekleştirileceği, ne kadar iş gücü ve kişiye ihtiyaç duyulacağının da planlaması yapılmış olur. Nakliye sırasında en iyi hizmeti verebilmek için gerekli olan araç ve ekip planlaması da yapılmış olur. Önceden yapılacak olan bu keşif müşterimizin eşya niteliğini belirlemede önemlidir. Sektöre göre her ofis eşyası tür olarak bazı farklılıklar gösterdiğinden nakliye aşamasında gerekecek ihtiyaçlarda değişkenlik gösterir. Müşterilerin her bir malzemesi emanet niteliği taşır.

Ofis Taşımacılığında Demontaj ve Kolileme

Keşif sırasında belirlenen ve tanınan malzemeler, ofis taşımacılığına uygun prensipte kolaylıkla tekrar kurulumu yapılacak şekilde demontaj yapılır. Bu işlem için söküm işini yapacak ekip uygun araç ve gereçleri temin etmiş olacaktır. Hasar görecek kırılacak toz, güneş ve su gibi çevresel faktörlerden etkilenecek eşyalar uygun ambalaj malzemesi ile sarıldıktan sonra kolilenir. Her bir parça Eyüpoğlu Nakliyat firmasının sorumluluğu altındadır.

Arşiv gibi niteliği diğer eşyalardan farklı olanlar müşterilerimizin istediği şekilde gruplandırılarak sıralı bir şekilde yine kolilenir. Çünkü her bir kutu tanınabilir ve sıralı olmak zorundadır. Yeniden kurulumdan sonra yerleştirme aşamasında öncelikli açılması gereken kutular iyi belirlenmelidir. Örneğin; dolap kurulumu yapılmadan içerisine konacak olan evrakların kutularının açılması çok fazla uğraşıya ve zaman kaybına neden olur.

Tüm paketleme işlemleri bittikten sonra envanter çıkartılmalıdır. Hangi türden ne kadar kolinin paketin olduğu belirlenmeli ve gerekiyorsa görselleri alınmalıdır. Arşiv niteliği taşıyan evrak kolileri bu konuda ayrıca önem taşır. Bu envanter işlemi ve görsellerinin alınması boşaltma işleminden sonra da yapılmalıdır.

Diğer önemli bir konu da tablo, ziynet eşyası gibi değerli parçaların taşıma işlemine konu olup olmamasının belirlenmesidir. Aynı şekilde var ise çelik kasanın boş mu dolu mu nakliyesinin gerçekleştirileceği yapılacak sözleşmede belirlenmesi gerekir.

Ofis Taşımacılığında Nakliye ve Kurulum

Keşif, demontaj ve kolileme aşamalarından sonra tespit edilen malzemelere uygun olarak belirlenen araç veya araçlarla taşımanın yapılacağı adrese nakliye işlemi gerçekleştirilir. Bu süreçte de diğer süreçlerde olduğu gibi hiç bir malzemenin hasar görmemesi ve kaybolmaması Eyüpoğlu Nakliyat markasının sorumluluğu ve güvencesi altındadır. Her bir kutunun araca yerleştirme sıralaması boşaltım ve kurulum aşamasında kolaylık sağlayacak şekildedir. Müşterinin talebi doğrultusunda önceden yapılan planlama ile her bir eşyanın kurulumu istenildiği yere uygun şekilde yapılır.

Ofis içerisindeki klima, yemek odası, dinlenme alanlarında ki ekipmanların taşıma ve kurulumu işleri de yapılır. Alışılmış olan rahat ve konforu bozmadan istenilen düzende yerleştirilir.

Arşiv Taşımacılığının Önemi

Arşivler ofisler için büyük önem arz etmektedir. Süreç içerisinde oluşan ve müşterinin ne zaman ihtiyaç duyacağı belirli olamayan bu evrakların kanuni olarak da muhafaza edilme süreleri vardır. Taşınma esnasında ayrı bir özene ihtiyaç duyarlar. Eyüpoğlu Nakliyat bu bilinçle ayrı bir önem ve titizlikle kolileme ve yerleştirme işinde büyük özveri ile çalışır.

ofis taşıma konusunda diğer taşıma işlerinden çok daha karmaşık ve zordur. Ev taşıma işi gibi alışılmış tek düzen bir iş süreci değildir. Ofis ortamı farklı kişilikte birçok insanın oluşturmuş olduğu sektörel olarak da farklılık gösteren karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu yapının ve düzenin mekan olarak değişecek olması müşterileri duygusal olarak da yormaktadır. Bu işi, yapılamayacak veya çok uzun bir zaman diliminde yapılacakmış gibi düşünülmesi doğal bir reflekstir. Ofis kuruluş tarihinin eskiye dayanması veya farklı zamanlarda ihtiyaca göre alınan eşyaların yığın oluşturması ofis taşıma işini zorlaştıran unsurlar arasında yer alır. Bu zorluklarla başa çıkabilecek yeni bir yerde, belki farklı ölçüde ve mimaride bu eşya düzenini yeniden kurmak, müşterilerin taleplerine uygun olarak dizayn etmek birikimi olan kaliteli bir anlayışa sahip, koşulsuz müşteri memnuniyetini tek amaç edinmiş İstanbul ili sınırları içerisinde ofis taşıma konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla Eyüpoğlu Nakliyat sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.