M.Ö. 3000 yıllarında Sümer halkının yazıyı bulduğundan beri insanlık alıp sattığı ürünleri unutmamak amacıyla not etmişlerdir. En başta çubuklarla kil tabletlere yazılan yazılar Hititler döneminde çivi ile taş tabletlere kazınmaya başlandı. Hititlerin kurduğu arşivler resmi olarak ilk kütüphaneler olarak geçiyor.

Yazının gelişmesiyle beraber kurulan kütüphaneler ve arşivlerde gelişti. Bunlarla birlikte ulaşım araçlarının gelişmesi sayesinde arşivlerin nakliye işlemleri de tıpkı arşivler ve ulaşım araçları gibi gelişti. Eski zamanlarda tabletlerin taşınma hamallar yaparken zamanla gelişen teknoloji sayesinde artık ne eskisi gibi ağır tabletler ne de kitapları ve dosyaları elle taşımaya gerek var. Ülkemizde bu gelişmelere ayak uyduran firmalardan biri olan firmamız Eyüpoğlu Nakliyat İstanbul sınırları içinde hastane, noter, kamu kurumları arşivleri gibi her türlü arşiv taşımacılığı işlemlerinizi üstlenir.

İstanbul Arşiv Taşımacılığı

Arşiv Taşımacılığı İçin En Doğru Tercih

Çok hassas taşımacılıklardan biri olduğundan dolayı özel bilgi birikim gerektirmektedir. Çünkü tüm kurumların en önemli bilgileri arşivlerde saklanır ve bu bilgiler kurumlara her zaman lazım olur. Arşiv taşımacılığı konusunda yeterli bilgi birikime sahip ve bu konuda profesyonel olan ekibimiz, öncelikle taşındığınız ve taşınacağınız yeni arşivi keşfe gelir. Bu keşif sırasında ne kadar dosya olduğu, ne kadar malzeme gerektiği, arşiviniz yüksek katlarda ise asansöre gerek olup olmadığı tespit edilir. Bu işlemden sonra eğer arşiv taşımacılığında bizi tercih ederseniz dosya, kitap ve belgelerinizi taşımaya başlarız.

İstanbul Arşiv Taşımacılığı

Paketleme İşlemi

Tüm dosyalarınızın eksiksiz bir şekilde orada bulunduğunu teyit ederseniz paketleme işlemine başlarız. Paketleme işlemimiz öncelikle dosyasız bulunan belgeleriniz var ise belgelerinizi dosyalamakla başlar. Dosyası olmayan belge kalmadıktan sonra streç filmle kaplama işlemimiz başlar. Streç film taşıma sırasında dosyalarınızın birbiriyle karışmasını ve kirlenmesini engeller. Bununla birlikte nakliye işlemi sırasında oluşabilecek ufak darbelerden korur. Streç filmin üstüne silinmez kalemle yazdığımız sayılar da kayıp olmamasını olsa bile hemen anlaşılmasını sağlar.

Ayrıca bu sayede taşıdıktan sonra dosyalarınızı yerleştirirken de karışıklık olmaz. Kullanılan streç filmler işlem bittikten sonra bizzat ekibimiz tarafından geri dönüşüm tesislerine teslim edilir. Dosyalarınızın çok değerli olduğunu biliyoruz bundan dolayı herhangi bir kayıp yaşanmaması amacıyla dosyalarınızı düzenli bir şekilde mukavva karton kutu ve kolilere yerleştiririz. Tıpkı streç film gibi mukavva karton koli ve kutuları da bizzat ekibimiz kağıt geri dönüşüm tesislerine iletir. Bu sayede hem doğa zarar görmemiş hem de sizin dosyalarınız zarar görmemiş olur. Dosyalar ne kadar hafif olsa da üst üste konulunca birbirlerini ezebilirler. Bunu engellemek amacıyla dosyalarınızın arasına strafor köpük yerleştiririz. Strafor köpük dediğimiz malzemenin yumuşak ve süngerimsi bir dokusu vardır. Bu dokusu sayesinde en alttaki dosyada bile ezilme yaşanmaz. Dosyalarınızda hiçbir eksik olmadığından emin olduktan sonra taşıma işlemi başlar.

Taşıma İşlemi

İster bir parça kağıt taşıyacak olalım, ister odalar dolusu dosya taşıyacak olalım hepsini aynı özenle paketleyip aracımıza yerleştiririz. Araçlarımız hem ehliyeti hem de yeterlilik belgesi olan ayrıca düzenlenen tüm kurs ve seminerlere katılıp arşiv taşımacılığı ile ilgili incelik ve hassasiyetler konusunda gerekli bilgi, belge ve donanıma sahip olan sürücülerimiz tarafından kullanılır. Sürücülerimiz belgelerinin haricinde yıllardır edindikleri tecrübeleriyle taşınan eşyaların İstanbul şehiriçindeki yollarda olabilecek çukur, kasis, tümsek, viraj ve benzerleri gibi yoldan kaynaklı olumlu olumsuz tüm durumlarda aracımızın içine yeni arşiv taşımacılığı için özenle yerleştirdiğimiz ürünlerinizi zarar görmeden taşıyacağı sürüş tekniklerini en iyi şekilde bilirler. Dosya, belge ve kitaplarınız bize teslim edildikten sonra hiçbir şekilde kayıp yaşanmaz. Çünkü bu konunun ne kadar ciddi ve telafi edilemeyecek olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı işimizi ne kadar güler yüzle yapsak da ciddiyetimizi hiçbir zaman bozmuyoruz.

Teslimat İşlemi

Araçlarımızla dosyalarınızı yeni arşivinize ulaştırdıktan sonra kendi kadromuzda bulunan ekip arkadaşlarımız öncelikle kolilerden daha sonra streç filmlerden dosya, belge ve kitaplarınızı çıkartırlar. Topladıkları düzende tekrar raflara dizerler. Bize teslim ettiğiniz dosyalarınızın tamamını size teslim ettikten ve tamamını aynı düzende raflara dizdikten sonra ekibimizle birlikte siz değerli müşterimizin nezaretinde tüm eşyalarınız kontrol edilir. Eğer taşıma ya da dizme sırasında herhangi bir dosyanıza zarar geldiyse tüm zararınız firmamız olan Eyüpoğlu Nakliyat tarafından karşılanır.